Oslavili jsme příchod nového roku, pomalu se blíží jaro a s ním i nová rybářská sezóna. Určitě jste jako milovník rybařiny našel pod stromečkem vybavení na ryby, nějaké nové nástrahy, či tašku na ryby. Bylo-li vaším novoročním předsevzetím to, že se v rybařině zdokonalíte, čtete správný článek. Sepsali jsme totiž pár tipů na to, jak být lepším rybářem.
Kdo je vlastně dobrý rybář?
Je to ten, kdo vytáhne největší rybu? Nebo má nejlepší pruty na ryby a dokonalé vybavení? Anebo je to kamarádský týpek, který při pobytu u rybníka nezkazí žádnou legraci? Určitě od každého trošku, ale dobrý rybář by měl mít především respekt k přírodě, nenechává nepořádek u rybníka, nechytá více ryb, než je povoleno, nenechává nahozené rybářské pruty přes noc, nefalšuje rybářský deník a nikdy nechytá bez povolenky. Také se stará o ryby i mimo sezónu. V rámci rybářského spolku se můžete domluvit, vylepšit některé věci ve „vašem rajonu“, zajděte spolu vysekat díry do ledu, aby mohly ryby dýchat.
Budujte kontakty
Před začátkem rybářské sezóny si zkontrolujte rybářské vybavení, nepotřebné podběráky,echoloty, háčky, návnady si můžete zkusit prodat začínajícím rybářům. Klidně se sejděte s kamarády, můžete si vyměnit nejen rady a tipy, ale i ono vybavení. Nové rybářské věci jsou drahé, ušetříte spoustu peněz, a pokud jste si na jaro pořídili nové pruty, staré by vám doma jen překážely. Určitě najdete někoho, kdo s rybařinou teprve začíná a bude mu stačit použité vybavení, anebo se jeho syn či dcera přihlásili do rybářského kroužku a rádi ušetří za pruty.
Vzdělávejte se
Dobrý rybář se neustále vzdělává a sbírá informace. Od kamarádů, z knih, ale i třeba z videí na internetu. Naučte se vázat háčky novým způsobem, vyzkoušejte nové krmení a nástrahy na ryby. Ptejte se svých známých, na co jim nejlépe konkrétní ryby berou. Nezapomínejte při rybaření ryby řádně zakrmit.