Vybíráme běžecký pás do bytu

Toužíte zhubnout a chtěli byste vyzkoušet cvičení pomocí běžeckého pásu? Nechce se vám chodit do posilovny a vyhledáváte raději cvičení v pohodlí domova. Pořiďte si běžecký pás do bytu.

Běžecké pásy druhy

Běžecké pásy se hodí především ve chvílích, kdy je venku mokro nebo příliš chladno na běhání. V létě se běhá snadno, avšak když udeří podzimní plískanice nebo zimní sněžení, běhání venku je velmi složité a nepříjemné. V pohodlí domova bude mít vaše tělo tu správnou teplotu, aby se svaly zahřály. Krásně si zacvičíte a nenachladíte se.

Běžecké pásy se vybírají jednak podle konstrukce, také podle nosnosti, velikosti a možností jaké vám nabízí prostor doma. Běžecké pásy do paneláku bývají menších rozměrů, aby se vešly i do nepříliš velkých prostor panelákových bytů.

Běžecké pásy na doma jsou bezmotorové a motorové.

Motorové a bezmotorové běžecké pásy

Pakliže chcete levné běžecké pásy, podívejte se na bezmotorové. Mají nízkou cenu a jsou použitelné kdekoliv bez přístupu k elektrické síti. Jeho hlavní výhodou je především skladnost. To oceníte obzvláště v malých bytech, kde není vhodné jej mít neustále roztažený v místnosti, ale vytáhnete jej jen v případě, že se chystáte cvičit. V průběhu dne může být třeba uschovaný pod postelí nebo někde v kumbále.

Motorový pás má tu výhodu, že si můžete nastavit různé úrovně trati a nabízí mnoho dalších funkcí. Mívá často displej, kde se zobrazují uběhané kilometry, spálené kalorie, tepová frekvence, programy zátěže. Můžete si také regulovat rychlost.

U obou druhů pásů je možné nastavit sklon trati, odpružení a jsou na nich také doplňkové prvky, jako držáky na Mp3 nebo nápoje, které jsou potřebné k hydrataci organismu během cvičení.

Pásy jsou vybaveny transportními kolečky, která slouží k jejich snadné manipulaci. Nemusí tak být neustále na jednom místě, ale můžete je přesouvat po bytě. Běžecký pás využije celá rodina.

Další parametry výběru

Při výběru byste měli především dbát na nosnost pásu. Vybírejte podle nejtěžší nosnosti běžce, který na něm bude běžet. Většina běžeckých pásů má nosnost 100–170 kg.

Prostor v místnosti, který budete mít na pás vyhrazen je také důležitým parametrem. Změřte si oblast, ve které se bude pás nacházet.

Berte v potaz, jak často jej budete používat a jestli jste aktivní sportovec nebo cvičíte jen rekreačně. Při výběru rozhoduje také výkon motoru a maximální rychlost. Pokud nechcete sportovat aktivně a netrénujete pravidelně, raději si vyberte bezmotorový pás, který je menší a lépe se skladuje.

Jestliže jste aktivní sportovec, který rád cvičí, vyberte si pás motorový s výkonem 2 – 3 HP. Pro ty, kteří mají sportování na běžeckém pásu, jako součást aktivního tréninku se hodí pásy dosahující výkon 4 – 5 HP. Berte také v potaz, že čím větší výkon, tím větší rozměry. Velký výběr kvalitních běžeckých pásů najdete na stránkách výrobce – Rulyt.cz.